Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud
    Unustasid salasõna?    Registreeru kasutajaks!      Oma toetus saada: 1KWiynH2vF5wJzqkNxDWUYZfDDXbKuC8W5    saldo
minut :: menüü

minut rubriigid

minut teemad


Riigieelarve plussis, aga ...

postitas mauri lugeja-haarab-küsimärgi osak. 15:05 20. detsember, 2012
raha ja äri zumm kirjutab: "2012 novembri lõpu seisuga on riigieelarvesse laekunud 5,8 mld € ja kulutusi on tehtud 5,68 mld eest ehk riigieelarve on plussis 120 mlj €. Allikas Rahandusministeerium: http://www.slideshare.net/rahamin/riigieelarve-tit mine-2012-november#btnNext Samas loeb ka välja ühtteist põnevat nimelt on justkui kulutusi tehtud 83 % aastasest eelarvest ja tulusid on 93,5% aastasest - siin oleks mingit selgitust vaja kas on tehtud mingeid eelarve väliseid kulutusi? Kas nende kahe ühes dokumendis oleva numbri vahe ongi ESM?"
( Loe edasi... | 4 kommentaari )

Kas Eesti oli märtsis EL netomaksja?

postitas mauri vasallikohustused-täidetud osak. 11:40 11. mai, 2012
euro zumm kirjutab: "Rahandusministeeriumi andmetel sai Eesti märtsis toetusi 9,1 mln € mis on aastatagusega võrreldes 139,1 mln vähem. Presentatsioon: Riigieelarve täitmine 2012 märts Muidu läheb igati rahuldavalt makse on laekunud korralikult."
( Loe edasi... )

Kas Sinu mobiil pani kella õigeks?

postitas mauri mis-kell-on osak. 11:44 31. oktoober, 2010
pihus Aja Näitaja kirjutab: "Kas ka Sina olid täna hommikul ärgates olukorras, kus Sinu Sony, Ericsson, Nokia, Samsung või Motorola oli eilane? Kas ka Sina vaatasid selle peale Elisa, EMT või Tele 2 esilehte ja ei näinud seal mitte ühtegi sõna kellaaja muutumise kohta? Kas ka Sina kasutad mobiili oma primaarse ajanäitajana? Kas ka Sina tehnikainimesena mõtled, et kuidas kurat nad saavad mulle korrektseid arveid esitada kui nad isegi kella ei tea? Ja kui teavad, siis miks nad ei šääri kama?"
( Loe edasi... | 17 kommentaari )

Kumb on copycat - kas CNN GO või GO Grupi logo?

postitas mauri time-to-go osak. 8:16 27. september, 2010
õig(l)us Tundmatu Kõdur kirjutab: "GO Grupeeringu logo on minu mälu järgi üsna eakas. Webarchive sisaldab praegusega identset kodulehte juba aastast 2005 (http://web.archive.org/web/20051023011013/http:// www.gogroup.ee/). CNN GO logo vanus on aga hämaram.

http://www.cnngo.com/ vs. http://www.gogroup.ee/?lang=en&id=1159.

Kas CNN näppas logo "tundmatult" väikeettevõttelt? Või mis Minut arvab?"

( Loe edasi... | 25 kommentaari )

Sillamäe tehase äril head väljavaated?

postitas mauri tal-on-metal-sees osak. 21:48 2. september, 2009
tehnolo Tundmatu Sõdur kirjutab: "Nõudlus tõuseb ja Hiina kaalub parasjagu haruldaste muldmetallide ekspordile tõkketollid peale panna, et oma tööstust edendada. Sillamäe on üks väheseid tehaseid maailmas, mis hiinlastele konkurentsi pakub. As hybrid cars gobble rare metals, shortage looms
Huvitav, kuidas se kohalikku sotsiaalkeskkonda mõjutada võiks?"
( Loe edasi... | 5 kommentaari )

SEBi uued hoiusetingimused?

postitas mauri meie-raha-kes-sa-olid-pangas osak. 12:22 4. veebruar, 2009
raha ja äri Juhani kirjutab: "SEBil on alates 02.02.2009 uued tähtajalise hoiuse tingimused. Punktid 3.5 ja 3.6 on huvitavad (ning need asuvad parajast ka 2/3 teksti peal). Kas ma sain õigesti aru, et kui täna on hoiuse intress näiteks 5% ja teed aastaks lepingu, 5 kuu pärast on intress 9%, ja tahad ennetähtaegselt hoiust lõpetada, siis maksad sina pangale trahvi 4% / 7 kuud ehk saad miinusintressi. Mul on mulje, et Rootsi pankade harukontoritel on väga s* seis või nad valmistuvad selleks. 3.5 Pangal on õigus nõuda hoiustajalt hoiuse ennetähtaegse lõpetamisega pangale tekitatud kulu hüvitamist. Hoiuse ennetähtaegse lõpetamise kulu on ennetähtaegse lõpetamise päeva ja algselt kokkulepitud hoiustamise lõpptähtpäeva vahelise perioodi refinantseerimisest tulenev panga täiendav intressikulu võrreldes intressiga, mida pank oleks hoiuperioodi järelejäänud osa eest hoiustajale pidanud maksma, kui hoiust ei oleks ennetähtaegselt lõpetatud. Täiendava intressikulu arvutamise aluseks võetakse pankadevahelisel rahaturul vastava valuuta suhtes vastavaks perioodiks noteeritava intressimäära ja algselt kokkulepitud intressimäära vahe. 3.6 Hoiustaja hüvitab pangale hoiuse ennetähtaegse lõpetamise kulu ulatuses, milles see ületab hoiuse eest kuni ennetähtaegse lõpetamise päevani arvestatud intressi."
( Loe edasi... )

DokuWiki - kas keegi juba tõlgib dokuwikit eesti keelde?

postitas mauri maakeelne-tarkvara-tänan-jah osak. 8:35 29. juuni, 2008
tarkvara Tundmatu Sõdur kirjutab: "1) Kas keegi juba tõlgib DokuWikit eesti keelde?
2) Või on juba tõlge tehtud?
3) Või keegi võtab hoogu ja kavatseb menüüd eesti keelseks vormindada?

Teada võiks anda siinsamas."
( Loe edasi... | 2 kommentaari )

Microsoft blokkis MSN'is Youtube lingid

postitas mauri mis-nüüd-siis-saab osak. 18:52 10. mai, 2008
film/kino/tv Tundmatu Sõdur kirjutab: "Tundub, et Microsoft on blokkinud ära Youtube linkide saatmise üle Messengeri. Linki saata üritades tuleb kohe veaga tagasi.
Mingisuguse foorumi leidsin ka Google abil, kus oli tänase kuupäeva jooksul postitatud sama probleemi kohta: Youtube links blocked on MSN Messenger? Tea, kas kogemata või "kogemata" ei tööta? Mis Teie arvate?"
( Loe edasi... | 2 kommentaari )

Euroopa Ühendriigid loodud?

postitas mauri nüüd-vabade-riikide-võitmatu-liidu-loond-rahvaste-tahtel osak. 21:19 16. detsember, 2007
euro Elver kirjutab: "Sattusin lingi pääle, kus väidetakse, et hiljuti allkirjastatud leping teeb Euroopa Liidust USA-sarnase föderaalriigi. Leping tegevat Euroopa Liidust reaalse riigi oma valitsuse ja oma presidendiga ning muudab kõik EU liikmesriikide valitsused EU keskse valitsuse allüksusteks. See teema mind piisavalt ei huvita, et väidete õigsuses ise veenduda, kuid lingitud analüüsi autoriks on Dublini Trinity College'i sotsiaalpoliitika professor Anthony Coughlan. Kui selline asi tõesti salaja sahkerdades ära tehti, siis tekib küsimus, et kas sahkerdajate arvates tõesti keegi Euroopa valitsusi enam usaldab kui see lõpuks välja tuleb?"
( Loe edasi... | 7 kommentaari, 5 sinu künnisel )

Ettepanek minutilugejatele e. mis on selle aasta IT-sündmus?

postitas alvar kodanikuajakirjanduse osak. 11:12 7. detsember, 2007
tehnolo rolle kirjutab: "Mind on juba pikka aega häirinud asjaliku IT-alase aastakokkuvõtte puudumine eestikeelses maailmas. Vähemalt proovimise mõttes võiksime ju ise ühe loetelu sel aastal kõvema sõnana tundunud sündmustest kokku panna. Minuti tegijatega ei õnnestunud mul kontakti saada, aga ehk ei maksa maha matta ka mingit pollilaadset hääletamise võimalust?
Kui kaasamõtlejaid leidub, võiks ettepanekud vormistada kommentaaridena. Pealkirjaks sündmus ja sisuks põhjendus."

Minuti toimetus toetab rolle ettepanekut :)

Täiendus: ettepanekuid oodatakse kuni 00.00 10.12.2007
( Loe edasi... | 30 kommentaari )

EPL uudiskiri - spämm?

postitas mauri paragrahv-kuuskümmend osak. 19:50 29. november, 2007
spämm Tundmatu Sõdur kirjutab: "EPL on leidnud uue viisi enda kasutajaid tüüdata, on hakanud saatma uudiskirja ehk siis koopiat enda esilehest. Uudiskirja saajate aadressid on võetud kommentaarides kasutatud aadressidest. unsubscribe ei toimi, mitte kuidagi. Olen proovinud vastata uudiskiri@epl.ee, üritanud "vajuta siia" abil sellest lahti saada, üritanud klienditeeninduse abil. Ning ikka tuleb. No mida nendega teha, kohtus puid-maid jagada nagu ka ei viitsi (liiga kallis). Kas tõesti on ainukene võimalus spammifilter?"
( Loe edasi... | 19 kommentaari )

VideoDVD ei pea enam olema arvutis vaadatav?

postitas mauri aga-kopeerida-ka-ei-saa osak. 21:21 27. oktoober, 2007
tehnolo

joshua kirjutab: "Selline lugu juhtus minuga hiljuti. Sai laenutatud Videoplanet'i Tartu Veeriku laenutusest "Metsikud tsiklivennad", alias "Wild Hogs", nimeline DVD. Kodus selgus et minu abikaasa soovis õhtut sisustada hoopis Dr. House seltsis. Noh, pole hullu - arvuti on ju olemas. Panin kiirustades buutimise ajal plaadi arvutisse... ja ootasin tükk aega et POST oma tegemisi teeks. Tegelikult jäingi ootama, sest DVD lugejast kostus ainult meeleheitlikku plõksumist. Niipea kui plaadi eemaldasin, sai POST omadega hakkama ja sai ka Win2000 üles. Filmiplaati ma kohe arvutisse ei toppinud, testisin kas ehk lugejaga midagi lahti. Proovisin buutimisel - käepärast olnud plaatidega läks kõik ladusalt, olemasolevate DVD'de mängimine oli kah OK. Proovisin siis töötava Windowsi all laenutatud plaati arvutisse panna. Plõksumine läks jälle lahti ja PowerDVD teatas et tema seal sahtlist küll ühtegi plaati ei leia :( Sai proovitud nii ja naa aga ei kedagist. No, kui ei saa, siis ei saa - viisin järgmine päev plaadi tagasi - et ei mängi sinder!

( Loe edasi... | 1610 baiti teksti | 33 kommentaari )


My cup hath runneth'd over with love.
tyng@minut.ee
Kõik info siin lehel on seespidiseks kasutamiseks, igasugune kopeerimine ja kasutamine kommertseesmärkidel ainult viitega. © minut.ee 2001-2012 ISSN 1406-8796
Avalehele    Kirjuta uudis    Vanemad lood    Eelmised küsitlused    KKK    Autorid    Määrangud